Fantasy pro starší děti a hravé dospělé

O dívce, která obeplula Čarozem v lodi vlastní výroby

Dobrodružný, jazykově kretivní, fantazijní příběh o dvanáctileté dívce September, která se vydá do kouzelné, ale občas kruté Čarozemě. Jejími přáteli jsou knivern A-až-L, napůl wyvern a napůl knihovna, a nesmělý marid Víkend. Její dobrodružství nejsou o nic méně nápaditá. Vhodné pro starší děti a dospělé se slabostí pro magično a jazykovou vynalézavost.

Obálka knihy s názvem O dívce, která obeplula Čarozem na lodi vlastní výroby

Tahle knížka je poetická a krásná, přitom ale napsaná svěžím jazykem. Ten sám o sobě charekterizuje hlavní hrdinku se zálibou pro knihy a náročné věci, které nelze ignorovat, například oranžovou barvu. Při překladu bylo největší výzvou zachovat tenhle krásný jazyk i lehký vyprávěcí tón. Díky autorčině jazykové rozvernosti navíc příběh hýří postavami svébytných jmen či označení, která ve slovníku nenajdete.

A tak se v českém překladu kromě knierna A-až-La a marida Víkenda objevují mýdlová golemka Louž, jejíž skutečné jméno je Pravda, vílí cestovatelka na divokých bicyklech Kalpurnie Výletová se svou schovankou Kolastikou, skřítčí vědec doktor Darmobádal nebo třeba lucerna Jasněnka.

V USA získal román ještě před svým knižním vydáním prestižní cenu Nebula a také jeho česká verze se zatím setkává se spoustou pozitivních ohlasů.

Pdf ukázka

Mé literární překlady

Kontaktujte mne ještě dnes