Portfolio

Moje portfolio

Cesta k Poslední řece

Dobrodružný román z hloubi Amazonie

Deník Neznámého dobrodruha skýtá úchvatnou příležitost nahlédnout do neprobádaných částí Amazonského pralesa. Kniha zaujme každého s dobrodružnou duší a zájmen o přírodu, malé i velké. Je psaná čtivě a poutavě, díky nádherným ilustracím je zážitek ještě živější. Více o tomhle pokladu mezi knížkami se můžete dočíst zde.

Chrám divů

Mnohovrstevný historický román

Spletitý příběh se odehrává v ulicích New Yorku na konci 19. století a do pohnuté doby i strhujících životních příběhů máme šanci nahlédnout optikou několika neotřelých vypravěčů, díky nimž si postupně sestavujeme mozaiku nečekaných souvislostí. Víc o knize si můžete přečíst například v tomto článku na webu iLiteratura: „Chrám divů je další z řady povedených historických románů, které na pozadí atraktivních dobových kulis zkoumají fenomény aktuální stejně tak kdysi jako dnes – sociální (ne)rovnost, právo na sebeurčení či lásku k bližnímu.“

Nesmrtelný příběh

Magickorealistický román

Román je inspirován poetičností i drsností ruských pohádek. Ty se v knize prolínají se skutečnými historickými událostmi počátku 20. století. Hravá próza plná jazykových novotvarů a kulturních i historických narážek vytváří svět, v němž můžete ze skutečného Ruska vkročit do mytického Bujanu, ale stejně tak snadno také ze země, jíž vládne Car Života, do Země Smrti…

O dívce, která obeplula Čarozem v lodi vlastní výroby

Fantasy pro starší děti a hravé dospělé

Dobrodružný, jazykově kretivní, fantazijní příběh o dvanáctileté dívce September, která se vydá do kouzelné, ale občas kruté Čarozemě. Jejími přáteli jsou knivern A-až-L, napůl wyvern a napůl knihovna, a nesmělý marid Víkend. Její dobrodružství nejsou o nic méně nápaditá. Vhodné pro starší děti a dospělé se slabostí pro magično a jazykovou vynalézavost.

O dívce, která se propadla pod Čarozem do víru bujaření

Pokračování fantasy románu

Pokračování úspěčné knihy o Septembřiných dobrodružství v Čarozemi nás tentokrát zaveda do světa pod ní, do temné Podčarozemě. Teď už je hrdince navíc závratných třináct a začíná řešit otázky odpovídající jejímu věku, třeba čím bude, až vyroste. V knize, která si s prvním díle nijak nezadá v neotřelosti a originalitě, si opět můžeme užívat autorčinu přebujelou fantazii a smysl pro situační i jazykový humor.

Pobřeží seskvečů

Magickorealistický román

Příběh o dětství a dospívání v indiánské rezervaci v kanadské Britské Kolumbii kombinuje komické i tragické motivy a realistický pohled na drsný život v malé rybářské vesnici a k tomu přimíchává prvky mytologie původních obyvatel Ameriky. Román, psaný velmi svěžím stylem, je jedinečným zachycením vnímání života současnými indiánskými obyvateli Kanady, ale má také mnohem hlubší rozměr pátrání po skrytých zákoutích lidské povahy.

Axolotl Roadkill

Experimentální román

Kniha je příběhem dívky, které ukradli dětství, ale která přesto odmítá vyrůst. Mladá autorka podává originálním způsobem svědectví o svém boji a občas neboji s traumaty a démony. Bezprizorní nemilovaná šestnáctiletá Mifti se potlouká ulicemi nebo křepčí na berlínských technoparty, dává na odiv svou zranitelnost i hrdost, vysmívá se společnosti zkažené blahobytem a neustále posouvá hranice toho, co ještě může čtenář snést.

Jsem tu pro vás

Ozvěte se

Váš i můj čas je vzácný, proto se snažím odpovídat co nejrychleji.
Těším se na další projekt, možná zrovna ten váš!

Profesionální překladatelka angličtiny

Mgr. Eva Dobrovolná

info@evadobrovolna.com

+420 774 870 581

IČO: 01090381